A nők sztrájkja folytatódik - Kelet-európai mozgalmak filmklub / Lengyelország

AFP_9I0KU

A nők sztrájkja folytatódik (2018) a lengyel óvónők és bölcsődei gondozók tisztes megélhetésért és jobb munkakörülményekért folytatott küzdelmét dokumentálja.

A film 50 perc, eredeti nyelven magyar felirattal vetítjük.

Poznańban a rendszerváltást követően számos bölcsődét és óvodát zártak be, ami láthatatlan, de jelentős terhet rótt a nőkre. Ugyanakkor a szociális szférában dolgozó munkavállalók bére a nem növekedett, mivel a városvezetés inkább egy stadion építésére költötte forrásait. Erre válaszul szerveződtek meg egy szakszervezet részeként a helyi óvodai és bölcsődei dolgozók. A film bemutatja, hogyan jutottak el a követeléseikkel a zárt ajtókat és süket füleket találó óvónők a látványos utcai és városházi akciókig. A filmben maguk a résztvevők fogalmazzák meg, hogyan ismerték fel az ellenállás gyakorlatai révén az általuk otthon és a munkahelyen végzett reproduktív munka rendszerszintű társadalmi összefüggéseit, sajátosan a nőket érintő problémáját és hogyan függ össze mindez az abortusz törvény elleni tüntetésekkel. Ezeket a gondolatokat erősítik fel a filmben hallható interjúrészletek Silvia Federici, neves feminista filozófussal.

A filmvetítés ingyenes és nyilvános, előzetes regisztráció nem szükséges.  A vetítés helyszíne fizikailag akadálymentesített.

Mikor? 2019. október 16. szerda 18:00-21:00

Hol? Auróra közösségi ház (Budapest 1084 Auróra utca 11.)

A film utáni közös beszélgetést Merényi Miklós moderálja.

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/374427783262205/

A Kelet-európai mozgalmak filmklub sorozat további vetítései:

Szeptember 18. Románia / Verespatak, egy falu a szakadék szélén

November 20. Csehország/ Harc a szén ellen