A nők sztrájkja folytatódik – Közélet Iskolája miskolci filmklub

AFP_9I0KU

A nők sztrájkja folytatódik (2018) a lengyel óvónők és bölcsődei gondozók tisztes megélhetésért és jobb munkakörülményekért folytatott küzdelmét dokumentálja.

A film 50 perc, eredeti nyelven magyar felirattal vetítjük.

Poznańban a rendszerváltást követően számos bölcsődét és óvodát zártak be, ami láthatatlan, de jelentős terhet rótt a nőkre. Ugyanakkor a szociális szférában dolgozó munkavállalók bére a nem növekedett, mivel a városvezetés inkább egy stadion építésére költötte forrásait. Erre válaszul szerveződtek meg egy szakszervezet részeként a helyi óvodai és bölcsődei dolgozók. A film bemutatja, hogyan jutottak el a követeléseikkel a zárt ajtókat és süket füleket találó óvónők a látványos utcai és városházi akciókig. A filmben maguk a résztvevők fogalmazzák meg, hogyan ismerték fel az ellenállás gyakorlatai révén az általuk otthon és a munkahelyen végzett reproduktív munka rendszerszintű társadalmi összefüggéseit, sajátosan a nőket érintő problémáját és hogyan függ össze mindez az abortusz törvény elleni tüntetésekkel. Ezeket a gondolatokat erősítik fel a filmben hallható interjúrészletek Silvia Federici, neves feminista filozófussal.

A filmvetítés ingyenes és nyilvános, előzetes regisztráció nem szükséges. A vetítés utáni közösen beszélgetünk a filmben felvetett témákról.

Mikor? 2019. december 4. szerda 18:00-21:00

Hol? Miskolc, Társadalmi Egyesülések B.-A.-Z Megyei Szövetsége,  Soltész Nagy Kálmán utca 2. 2/4

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/335217574050634/

A Közélet Iskolája társadalmi mozgalmakkal foglalkozó filmklub sorozat további vetítései:

-          Szeptember 11. Értékes életek

-          Október 9. Ez mindent megváltoztat