„Ádámcsutka, oldalborda” – olvasókör és beszélgetés

A Közélet Iskolája önkéntesei által szervezett interaktív olvasókör a nemi szerepekről szól. Könnyen érthető szövegek alapján beszélgetünk a következőkről:

- Mit tart a társadalom a nőkről és a férfiakról? És a résztvevők mit gondolnak erről?

- Hogyan hatnak ezek az elképzelések a társadalmi helyzetünkre? És a társadalmi viszonyok az egyénekre?

- Mi lenne, ha teljesen más nemi viszonyok között élnénk?

- Hogyan lehet változtatni?

Kiket várunk?

Mindenkit, akit érdekel a téma, és szeretne többet megtudni a társadalmi nemi szerepekről és az ezt meghatározó hatalmi viszonyokról. Előnyben részesülnek azok, akiknek korábban nem volt lehetősége ezekről a témákról tanulni.

Hogyan készülj? 

A jelentkezőktől azt kérjük, hogy olvassák el előre Judy Syfers – Miért kell nekem egy feleség? című nagyon rövid szöveget, amely megtalálható a Közélet Iskolája „Társadalmi egyenlőtlenségek” szöveggyűjteményében (120-124.o.). A kötet itt található: http://www.kozeletiskolaja.hu/post/tarsadalmi-egyenlotlensegek-szoveggyujtemeny 

Egy második szöveget a résztvevők a helyszínen olvasnak majd el közösen, majd kiscsoportos és közös beszélgetések során dolgozzuk fel.  

Hol és mikor?

Online Zoom találkozókon tartjuk a képzést, amihez a résztvevőknek kamerával és mikrofonnal ellátott telefonra vagy számítógépre és stabil internetkapcsolatra van szükségük. Az olvasókör időpontja március 24. (szerda) 18:00-20:30.  

Jelentkezz ide kattintva vagy a lap alján lévő űrlapon március 19-ig: https://forms.gle/a9EgcBabWa9xpdhG9

A képzést tartják: Ádám Orsolya, Argejó Éva, Bolonyai Blanka, a Közélet Iskolája önkéntesei

Kapcsolat: www.kozeletiskolaja.hu, kozeletiskolaja@gmail.com, 06207794977

További képzések: http://www.kozeletiskolaja.hu/page/aktualis-kurzusok