Az elnyomás arcai – képzés a társadalmi egyenlőtlenségekről

A társadalmi egyenlőtlenségek mindenhol jelen vannak, meghatározzák azt, hogy hogyan látjuk a világot és egymást, és hogy milyen lehetőségeink vannak. A kétnapos képzésen az elnyomás, a csoportok közötti hatalmi viszonyok formáival és az egyenlőtlenségek különböző dimenzióival foglalkoztunk. Azzal, hogy hogyan függ össze az oktatási egyenlőtlenségek az földrajzi és nemi egyenlőtlenségekkel, és mi köze ennek az egésznek a globalizációhoz. Hét témát dolgoztunk fel a csoporttal, majd aktivistákkal együtt arra kerestünk utakat, hogy hogyan lehet változtatni ezeken a viszonyokon.

A képzést most tartottuk először kétnapos tréningként, korábbi formájában börtönökben, fél éves kurzusként működött, amire nagyon büszkék vagyunk, itt, itt és itt olvashatjátok résztvevők és a mi beszámolóinkat ezekről.

Közösen olyan nézőpontból beszéltünk társadalomról és elnyomásról a képzésen, ami az aktív állampolgári részvétel és a társadalmi változás alapja és kiindulópontja tud lenni. Ami segít meglátni, hogy mi a tünete és mi az oka egy társadalmi problémának, és mi az eseti kezelés és mi a rendszerszintű változás.

Kisfilmeket, szituációs játékokat, városi sétát és sok-sok beszélgetést sűrítettünk ebbe a hétvégén. És mindezt az a sokféle, kíváncsi és érzékeny csoport tette mindenki számára igazán nagy élménnyé, akik szívesen tanultak együtt és egymástól is, megosztották a személyes példáikat, történeteiket és véleményüket, és lelkesen vetették bele magukat a kétnapos közös felfedezőútba.

Az idei csapat ezzel bátorít, hogy jövőre te is vágj bele a képzésbe:

Gyere el, ha szeretnéd megtapasztalni a közösség erejét!

Nézz szembe az elnyomás arcaival!

Csodálatos közösségi gondolkodás a jövőért!

Tanulj, fejlődj, változtass!

Gondolkodjunk együtt, nem vagy egyedül!

Fernengel Ági

Várady István fotói a képzésről >>>