Az elnyomás arcai - Képzés a társadalmi egyenlőtlenségekről a Közélet Iskolájában

A közös cselekvés és társadalmi változás előfeltétele, hogy ismerjük a társadalom működését és az egyenlőtlenségek természetét és okait, hogy tenni tudjunk egy igazságosabb világért.

A kétnapos képzésen ilyen kérdésekre keresünk választ:

-          Miért keresünk kevesebbet Magyarországon, mint Nyugat-Európában?

-          Hogyan marad fenn a hátrányos helyzet generációkon keresztül?

-          Hogyan lehet egyszerre munkaerőhiány és munkanélküliség?

-          Hogyan lesznek egyenlőtlenségek a férfiak és nők közötti különbségekből?

-          Milyen szerepet játszik az állam mindezekben?

Miért gyere el?

-          Könnyen érthető tananyag, melynek megértéséhez nem szükséges semmilyen előképzettség

-          Interaktív, változatos oktatási módszerek

-          Sokszínű, befogadó csoport

„Gyere el, ha szeretnél találkozni a társadalom jobbá tételéért dolgozó emberekkel és az elnyomás különböző formáiról változatos módon tanulni.” – korábbi résztvevő

Kiket várunk?

A képzésen való részvételhez semmilyen előképzettség nem szükséges, mindenkinek ajánljuk, aki átfogó elméleti tudást szeretne kapni a társadalom működéséről, és korábban nem volt lehetősége erre. Olyan önkénteseket, aktivistákat vagy a közösségi munka iránt érdeklődő embereket várunk, akik a társadalmi igazságosságért, a valódi demokráciáért, a környezet védelméért, a helyi lakosok vagy munkavállalók jogaiért vagy bármely kisebbségi csoport érdekeiért dolgoznak, vagy eszközöket keresnek a társadalmi egyenlőtlenségekkel foglalkozó pedagógiai munkára. Előnyben részesülnek azok, akik maguk is valamelyik hátrányos helyzetű csoport tagjai.

Mikor? 2019. szeptember 14-15. (szombat-vasárnap) 10-18 óra

Hol? Auróra közösségi ház (Budapest 1084 Auróra utca 11.)

Jelentkezés és további információ az itt található űrlapon 2019. szeptember 1-ig.

A képzést tartják:

Fernengel Ági: Szociológus, a Közélet Iskolája oktatási programfelelőse és képzője. Kritikai társadalomelmélettel, és állampolgári és politikai oktatással foglalkozik. A Deviszont Közösségi Tér társalapítója, ami újszerű állampolgári oktatási és kritikai pedagógiai program szakközépiskolásoknak.

Vujovits Júlia: Szociológus és társadalmi nemek szakértő, a Közélet Iskolája képzője és kommunikációsa. Több mint öt éve foglalkozik demokratikus oktatással és társadalmi kérdések közérthető tanításával a Demokratikus Ifjúságért Alapítványban.

A képzésen a részvétel ingyenes, de ha be tudod fizetni a 20.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek. A képzés alatt ebédet, valamint szükség esetén gyermekfelügyeletet utazási támogatást és szállást is biztosítunk. A képzés helyszíne fizikailag akadálymentesített.

Facebook esemény:https://www.facebook.com/events/1140750682801226/

Kapcsolat: www.kozeletiskolaja.hu, kozeletiskolaja@gmail.com, 06209571610 (Fernengel Ági)

Ez a képzés a SZERVEZŐDÉS ALAPJAI sorozat része. Önmagában is hasznos, de elvégezheted mellé az alábbi képzéseinket is, hogy mesterszervező legyél.

-          Hogyan szervezzünk csoport? – október 19-20.

-          Állj ki magadért és másokért! Érdekvédelmi képzés – november 16-17.

-          Stratégiai tervezés – November 29-30.