Blokád - Kelet-európai mozgalmak filmklub / Horvátország

MV5BMzdjZDE1YmUtMmUwYi00OTQ1LTk3NDYtMDEyNDVmM2JhMDExXkEyXkFqcGdeQXVyNDU3MzUyNw@@._V1_
from közéletiskolája on Flickr

A Blokád (2012) című dokumentumfilm egy horvát diáklázadást mutat be, ami az oktatás piacosítása ellen küzdött.   

Rendező: Igor Bezinović, 93 perc, a filmet eredeti nyelven magyar felirattal vetítjük.

A blokád egyedi módon, belülről láttatja az utóbbi idők leghosszabb és politikailag legjelentősebb diáktüntetés sorozatát, ami 2009 áprilisában vette kezdetét a Zágrábi Egyetemen. A harc az oktatás piacosítása és a tanítási órák ellehetetlenítése ellen 34 napig tartott. A lázadás több mint húsz egyetemi kart érintett országszerte és a diákok aktív és jelentős politikai tényezővé váltak. A rendező mindent végigkövet: a lelkesítő kezdeti találkozóktól és az órák blokkolásától a kimerülés első jeleit, a személyes dilemmákon és késő esti beszélgetéseken át, a tantestületi tagok kezdeti támogatásától addig a pontig, amikor hátat fordítottak a mozgalomnak. A film bemutatja, hogy ez a blokád nem csak fizikailag, hanem sokkal tágabban is értelmezhető.

A filmvetítés ingyenes és nyilvános, előzetes regisztráció nem szükséges.  A vetítés helyszíne fizikailag akadálymentesített.

Mikor? 2019. december 11. szerda 18:00-21:00

Hol? Auróra közösségi ház (Budapest 1084 Auróra utca 11.)

A film utáni közös beszélgetést Fernengel Ági, szociológus, a Közélet Iskolája oktatási programfelelőse moderálja.

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/2073856196243579/

Az eseményt a Rosa Luxemburg Alapítvány támogatja.

A Kelet-európai mozgalmak filmklub sorozat további vetítései:

Szeptember 18. Románia / Verespatak, egy falu a szakadék szélén 

Október 16. Lengyelország / A nők sztrájkja folytatódik

November 20. Csehország / Harc a szén ellen