Dühben egyesülve - filmklub és beszélgetés

ACTUP Wall Street Protest 1988
from közéletiskolája on Flickr

A HIV pusztít Észak-Amerikában. Miközben egyre többen halnak meg a kormány nem tesz semmit, az egyház pedig elítéli a meleg közösséget. A dokumentumfilm az 1978-ban alakult ’Lépj fel!’ nevű AIDS válság idején működő mozgalom történetét és küzdelmeit követi végig archív felvételeken és az érintett aktivistákkal készült interjúkon keresztül. A nézők másfél órában átélhetik, ahogy az elszánt csapat különféle eszközökkel küzd az a társadalmi közöny, a vállalati kapzsiság és a kormányzati hanyagság ellen. Az egyszerre tragikus és inspiráló film bemutatja a betegség hatásait, gyógykezelését és az LMBTQ emberek helyzetét.

Mikor? 2019. április 13. szerda 18:00-21:00

Hol?  Auróra közösségi ház (1084 Auróra utca 11.)

Facebook eseményhttps://www.facebook.com/events/478830579714119/


A filmvetítés ingyenes és nyilvános, előzetes regisztráció nem szükséges.A filmet eredeti nyelven, magyar felirattal vetítjük.

A tavaszi filmklub sorozatunkban a világ minden tájáról sikeres társadalmi mozgalmak és érdekvédelmi szerveződések történetét ismerhetjük meg. A vetítés után pedig meghívott vendégekkel közösen beszélgetünk a filmről és annak hazai vonatkozásairól.

További információ:
kozeletiskolaja@gmail.com
06 20 7794977

A filmklub sorozat további része: 

Hétköznapi forradalom - április 15.