Ez mindent megváltoztat – Közélet Iskolája miskolci filmklub

this-changes-everything

Az Ez mindent megváltoztat (2015) a klímakatasztrófa ellen küzdő közösségek bátor kiállását mutatja be világszerte.

Rendező: Avi Lewis, 90 perc, a filmet eredeti nyelven magyar felirattal vetítjük

Mi köze a kapitalizmusnak a klímaváltozáshoz? Hogyan lesz a környezetvédelem osztálykérdés? Mit tehetnek a helyi közösségek azért, hogy megvédjék az érdekeiket?
A dokumentumfilm az olajkitermelés, a bányászat és a szénerőművek ellen világszerte harcoló helyi közösségek küzdelmeit mutatja be az Amerikai Egyesült Államoktól kezdve Görögországon át Dél-Indiáig. Az egészséges környezetért való küzdelemben az emberek újra felfedezik a kapcsolatok jelentőségét, a közösségek erejét. A film – címe ellenére – nem változtat mindenen, de lehetőséget teremt magunknak feltenni a kérdést: miben is kell változnunk, ha nemcsak "megúszni" akarjuk a legdurvább éghajlat-káoszt, de ugyanakkor szeretnénk egy élhetőbb társadalmat is létrehozni.

A filmvetítés ingyenes és nyilvános, előzetes regisztráció nem szükséges. A vetítés utáni közösen beszélgetünk a filmben felvetett témákról.

Mikor? 2019. december 2. 17:00-20:00

Hol? Zöld Sárkány Teaház, Széchenyi István út 19, 3525

Az eseményt a Heinrich Böll Stiftung támogatja.