“Folyton laknátok” - olvasókör és beszélgetés a lakhatási válságról

Az olvasókör során megpróbáljuk feltárni a hajléktalanság okait és megoldási lehetőségeken gondolkodunk, és a beszélgetés alkalmával ilyen kérdésekre keresünk közösen válaszokat az olvasott történeten keresztül:

  • Mit tehet az egyén, ha szegénységbe született?
  • A gazdaságnak érdeke-e a szegénység felszámolása?
  • Van-e ma eredményes lakhatási politika Magyarországon?
  • Változott-e a politikai hozzáállás a lakhatáshoz az elmúlt 100 évben?

Az alkalomra nem kell előre olvasni, hanem helyben fogjuk feldolgozni a "Gabi monológja" című szöveget, ami egy mélyszegénységben élő nő személyes és tanulságos élettörténete, aki később aktivistaként igyekezett javítani a lakhatási válságon. Ez a szöveg a Közélet Iskolája Társadalmi Egyenlőtlenségek szöveggyűjtemény része: http://www.kozeletiskolaja.hu/post/tarsadalmi-egyenlotlensegek-szoveggyujtemeny 

 

Mikor? Március 2. kedd, 18.00-20.30

Hol? A beszélgetés online Zoom felületen lesz, amelyhez a résztvevőknek jó internetkapcsolatra és kamerával, illetve mikrofonnal ellátott számítógépre vagy telefonra lesz szükségük. Az alkalomra bekerült résztvevők emailben megkapják a linket. 

Jelentkezés február 25-ig az alábbi űrlap kitöltésével  (a lap alján is megtalálható): https://forms.gle/hDka8sDMWTmosTNQ8 

 Facebook esemény:  www.facebook.com/events/748899526060587/ 

Gyere, olvassunk, beszélgessünk, gondolkodjunk együtt!

A lakhatás nem kérdés. Vagy mégis?

 

A programot Csengei Andi, Hegedüs Erika és Zsemberovszky Linda, a Közélet Iskolája önkéntesei tartják.