Hogyan beszélgessünk jól? – moderátorképzés a Közélet Iskolájában

Tapasztaltad már te is, hogy a csoportodban vagy szervezetedben sokat beszéltek, de nehezen juttok dűlőre? Végtelennek tűnnek a találkozók? Mindig csak néhány ember dominál, a többiek pedig csendben figyelnek? Ezen a képzésen a résztvevők megismerkedhetnek a beszélgetések és találkozók hatékony és demokratikus moderálásához szükséges alapokkal, annak érdekében, hogy a csoportjuk még hatékonyabban tudjon működni.

Az egynapos képzésen ilyen kérdésekre keresünk megoldásokat:

-          Hogyan lehet megfelelő környezetet teremteni a csoportos beszélgetésekhez?

-          Hogyan lehet elősegíteni, hogy egy beszélgetésben mindenki szóhoz jusson?

-          Hogyan lehet hatékonyan és demokratikusan döntéseket hozni?

Miért gyere el?

-          Gyakorlatban tapasztalt képzők

-          Elméleti és gyakorlati tudás egyensúlya, könnyen érthető tananyag

-          Interaktív, változatos módszerek

-          Sokszínű, befogadó és tenni akaró csoport

„Életbevágó téma jól tálalva, éles helyzetekkel demonstrálva.” - egy korábbi résztvevő

Kiket várunk? Olyan önkénteseket, aktivistákat vagy a közösségi munka iránt érdeklődő embereket várunk, akik a társadalmi igazságosságért, a valódi demokráciáért, a környezet védelméért, a helyi lakosok vagy munkavállalók jogaiért vagy bármely kisebbségi csoport érdekeiért dolgoznak. Előnyben részesülnek azok, akik maguk is valamelyik hátrányos helyzetű csoport tagjai.

Mikor? 2020. június 13. (szombat) 10-18 óra

Hol? Miskolc, Tudomány és Technika Háza (3529 Görgey Artúr u. 5.)

Jelentkezés és további információ az itt található űrlapon 2020. május 22-ig.

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/1596554043831723/

A képzést tartja:

Udvarhelyi Tessza, kulturális antropológus és környezetpszichológus, a Közélet Iskolája alapítója. Aktivista és érdekvédelmi tapasztalatait A Város Mindenkié csoportban szerezte, közel 20 éve dolgozik civil szervezetekkel és társadalmi mozgalmakkal, mélyen elkötelezett a társadalmi igazságosság mellett.

A képzésen a részvétel ingyenes, de ha be tudod fizetni a 10.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek. A képzés alatt ebédet, valamint szükség esetén gyermekfelügyeletet utazási támogatást és szállást is biztosítunk. A képzés helyszíne fizikailag akadálymentes.

Kapcsolat: www.kozeletiskolaja.hu, kozeletiskolaja@gmail.com, 06 20 381 8996 (Udvarhelyi Tessza)