Közösségi koordinátort keres a Közélet Iskolája!

közösségi koordinátor
from közéletiskolája on Flickr

A Közélet Iskoláját azért hoztuk létre 2014-ben, hogy megerősítsük az állampolgári részvétel kultúráját Magyarországon és támogassuk a kirekesztett társadalmi csoportok tagjait abban, hogy állampolgári jogaikat valódi tartalommal tölthessék meg. Az Iskola fő tevékenységei a politikai oktatás, a részvételi akciókutatás és a stratégiai tervezés. Eddigi munkánkról itt lehet többet olvasni, csapatunkról pedig ide kattintva.

Olyan embert keresünk, aki elkötelezett a társadalmi igazságosság, az egyenlőség és a szolidaritás értékei mellett, hisz a kritikai gondolkodás, a politikai részvétel és aktivizmus erejében. Egy kicsi, de hatékony és sokféle feladatot vállaló csapatba keresünk új és hosszú távra elkötelezett társat.

Az Iskola irodája Budapesten van, de a fővároson kívül is – elsősorban Miskolcon – tartunk képzéseket, programokat. A munkatársak részben otthon, részben az Auróra közösségi házban bérelt irodában, és főleg nyolcadik kerületi vagy alkalmanként miskolci képzési helyszíneken dolgoznak. Mindannyian kötetlen munkaidőben dolgozunk, ezért számunkra egyszerre fontos a rugalmasság és a fegyelmezettség a munkában. Rendszeresen, de előre tervezetten dolgozunk hétvégi napokon is.

Félállású közösségi koordinátort keresünk, akinek a fő feladatai a következők:

- önkéntesek toborzása és képzése Budapesten és vidéken

- önkéntes és öregdiák közösség építése és kapcsolattartás

- közösségi programok szervezése

-  szakmai munkában részvétel, pl. filmklubok, olvasókörök, társasjáték estek szervezése, képzések tartása

-  háttérmunkában, adminisztrációban való részvétel

Olyan munkatársat keresünk, aki rendelkezik az alábbi készségekkel, tudással és tapasztalatokkal:

- tapasztalat közösségi/civil szervezeti munkában

- precizitás

- jó időkezelés

- jó szervezési készség

- kreativitás

- csapatmunka

A jelentkezésnél elvárás a következő területek legalább egyikén szerzett tapasztalat:

- önkéntes koordináció

- képzői munka

- érdekvédelem, aktivizmus

- szervezetfejlesztés

 

Fizetés: nettó 100.000 Ft/hó (20 óra/hét)

Jelentkezés magyar nyelvű önéletrajzzal és motivációs levéllel 2020. július 10-ig a kozeletiskolaja@gmail.com címre.

A kiválasztás folyamata:

- önéletrajz és motivációs levél beküldése – határidő: 2020. július 10.

- személyes interjúk: 2020. július 20-21.

- elképzelhető, hogy a személyes interjúk után egy kisebb feladatot is kapnak a jelentkezők (ez otthon megírható) pár napos határidővel.

- munkakezdés időpontja: előreláthatóan 2020. augusztus 17.

Tovább információ: kozeletiskolaja@gmail.com