Közösségi választási kampányok szervezése – online képzés a Közélet Iskolájában

Ezzel a képzéssel segítséget szeretnénk nyújtani a 2021-es előválasztásra való felkészülésben elsősorban civil közösségek számára. Ha a csoportoddal jelölt indítását tervezitek az előválasztáson és szeretnél alulról szerveződő, közösségi kampányt szervezni, akkor ez a tanulási lehetőség neked szól!

A kétnapos képzésen ilyen kérdésekre keresünk megoldásokat:

-          Hogyan szerveződik az előválasztás?

-          Hogyan épül fel egy közösségi választási kampány?

-          Milyen jogi ismeretek szükségesek az előválasztáshoz?

-          Hogyan szervezzük és koordináljuk az önkénteseket?

-          Milyen egy jó kommunikációs stratégia?

-          Mit tanulhatunk a sikeres magyar kampányokból?

Miért gyere el?

-          Gyakorlatban tapasztalt előadók és facilitátorok

-          Informatív előadások elméleti és gyakorlati témákban

-          Sokszínű és tenni akaró csoport

Kiket várunk? Olyan civil csoportok és progresszív pártok tagjait, akik szeretnének alulról szerveződő, erős kampányt építeni, miközben hűek maradnak az értékeikhez a szervezés módszereiben és a kommunikációban egyaránt. Előnyt jelent, ha egy szervezetből/közösségből többen jelentkeznek, mert így hatékonyabban lehet a gyakorlatba ültetni a tanultakat.

Mikor?

2021. április 17. (szombat) 10:00-13:00 és 15:00-18:00

2021. április 18. (vasárnap) 10:00-13:00 és 15:00-18:00

Hol?

Online Zoom felületen tartjuk a képzést, amihez szüksége lesz a résztvevőknek kamerával és mikrofonnal ellátott telefonra vagy számítógépre és stabil internetkapcsolatra.

Jelentkezés 2021. április 10-ig a lap alján található jelentezési lap kitöltésével vagy ide kattintva

Facebook eseményért kattints ide!

A képzésen a részvétel ingyenes, de ha be tudod fizetni a 20.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek.

A képzést koordinálja: Udvarhelyi Tessza: Kulturális antropológus és környezetpszichológus, a Közélet Iskolája alapítója. Közel 20 éve dolgozik civil szervezetekkel és társadalmi mozgalmakkal, mélyen elkötelezett a társadalmi igazságosság mellett. Aktivista és érdekvédelmi tapasztalatait A Város Mindenkié csoportban szerezte, a Mártát a Magdolnának és a Pikót Polgármesternek önkormányzati kampányok koordinátora volt. A Józsefvárosi Önkormányzat Közösségi Részvételi Irodájának vezetője (jelenleg tanulmányi szabadságon).

_________________________________

Kapcsolat: www.kozeletiskolaja.hu, kozeletiskolaja@gmail.com, 0620-381-8996 (Udvarhelyi Tessza)

További programok a Közélet Iskolájában: www.kozeletiskolaja.hu/page/aktualis-kurzusok