Oktatási programfelelőst keres a Közélet Iskolája!

A Közélet Iskolájában azért dolgozunk 2014 óta, hogy megerősítsük az állampolgári részvétel kultúráját Magyarországon és támogassuk a kirekesztett társadalmi csoportok tagjait abban, hogy állampolgári jogaikat valódi tartalommal tölthessék meg. Az Iskola fő tevékenységei az állampolgári oktatás, a részvételi akciókutatás és a stratégiai tervezés. Eddigi munkánkról itt lehet többet olvasni: www.kozeletiskolaja.hu

Olyan embert keresünk, aki elkötelezett a társadalmi igazságosság, az egyenlőség és a szolidaritás értékei mellett, hisz a kritikai gondolkodás, a politikai részvétel és aktivizmus erejében és gyakorlata is van ezeken a területeken. Egy kicsi, de hatékony és sokféle feladatot vállaló csapatba keresünk elkötelezett társat.

Az Iskola irodája Budapesten van, ám emellett rendszeresen tartunk képzéseket, programokat Miskolcon és alkalmanként más városokban is. A munkatársak részben otthon, részben az Auróra közösségi házban található irodában, és alkalmanként miskolci képzési helyszínen dolgoznak. Mindannyian kötetlen munkaidőben dolgozunk, ezért számunkra egyszerre fontos a rugalmasság és a fegyelmezettség a munkában. Rendszeresen, de előre tervezetten dolgozunk hétvégi napokon is.

 

Tejes állású oktatási programfelelőst keresünk, akinek a fő feladatai a következők:

- az Iskola oktatási programjainak koordinálása,

- képzések megszervezése,

- egyeztetett témákban képzések megtartása,

- képzések utánkövetése, értékelése és fejlesztése,

- pályázatírás és kezelés oktatási területen,

- részvétel az angol nyelvismeretet igénylő feladatokban,

- az Iskola képviselete külső eseményeken,

- háttérmunkában, adminisztrációban való részvétel.

Olyan munkatársat keresünk, aki rendelkezik az alábbi készségekkel, tudással és tapasztalatokkal:

- tapasztalat informális oktatási területen mint képző és/vagy szervező

- tapasztalat érdekvédelemben vagy kampányszervezésben

- jó időkezelés

- csapatmunka

- tárgyalóképes angol nyelvtudás (írásban és szóban)

Fizetés: nettó 200.000 Ft/hó

Jelentkezés: 2021. november 25-ig a kozeletiskolaja@gmail.com címre elküldött magyar nyelvű önéletrajzzal és motivációs levéllel, ami térjen ki a jelentkező érdekvédelmi vagy aktivista kampányszervezési és oktatási tapasztalatára is.

A kiválasztás folyamata:

- önéletrajz és motivációs levél beküldése – határidő: 2021. november 25.

- személyes interjúk: 2021. december 8-9.

- elképzelhető, hogy a személyes interjúk után egy kisebb feladatot is kapnak a jelentkezők (ez otthon megírható) pár napos határidővel.

- munkakezdés időpontja: 2022. január eleje

Tovább információ: kozeletiskolaja@gmail.com