Részvételi akciókutatás - képzés a Közélet Iskolájában

 

A Közélet Iskolája egy közösségi oktató- és kutatóközpont, amely a kirekesztett csoportok aktív társadalmi részvételét támogatja. Erre a képzésünkre elsősorban a hátrányos helyzetű emberek érdekeit védő szervezetek, önszerveződő közösségek és társadalmi mozgalmak képviselőit és a velük szakembereket és kutatókat várjuk, akik szeretnék megtanulni a részvételi akciókutatás szemléletét és módszereit, amelyben azok az emberek kutatnak egy társadalmi problémát, akiket az közvetlenül érint.

A képzés tervezett témái:

* a részvételi akciókutatás elmélete
* a részvételi akciókutatás gyakorlata
* magyar és külföldi példák a részvételi akciókutatásra
* közös kutatástervezés

A képzést Csengei Andrea, Dósa Mariann és Udvarhelyi Tessza tartják.

Mikor? 2018. június 9-10. (szombat-vasárnap) 10-18h
Hol? Auróra közösségi központ (Bp. VIII. kerület, Auróra utca 11.)

A képzésen a részvétel ingyenes, de ha be tudod fizetni a 20.000 Ft/fő részvételi díjat, akkor hozzájárulsz ahhoz, hogy hátrányos helyzetű emberek is részt vehessenek a képzésen és programjaink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek!

A képzés idejére kávét, teát, rágcsálnivalót és ebédet biztosítunk.

Minden résztvevő utazási költségét megtérítjük (Budapestre és a Budapesten belüli tömegközlekedésre is), aki ezt az igényét előre jelzi. Minden esetben a legolcsóbb utazási formát tudjuk csak támogatni. Ha valamelyik résztvevőnek olcsóbb szállást foglalni, mint utazást fizetni, azt is térítjük.

Jelentkezés az itt elérhető űrlapon. Jelentkezési határidő: 2018. május 27. (vasárnap)

További információ: Udvarhelyi Tessza (06 20 381 8996), kozeletiskolaja@gmail.com

Fotó: Várady István