Részvételi akciókutatás könyvbemutató Miskolcon

Canva - Book Opened on White Surface Selective Focus Photography

Mi az a részvételi akciókutatás? Lehetséges-e lebontani a kutató és kutatott közötti hierarchiát? Hogyan függ össze a kutatás és az aktivizmus? Mit jelent az a gyakorlatban, hogy a tudás hatalom? Hogyan válhatnak olyan emberek kutatóvá, akik sosem jártak egyetemre?

A Közélet Iskolája legújabb kötete ezekre a kérdésekre keresi a választ elméleti írások és esettanulmányok segítségével Magyarországról és külföldről. A könyv egyszerre szól aktivistáknak, érdekvédőknek, közösségszervezőknek, közösségfejlesztőknek, civil szervezetek munkatársainak, kutatóknak és mindazoknak, akik meg akarják változtatni a társadalmat, amiben élünk.

Udvarhelyi Éva Tessza kulturális antropológus és környezetpszichológus, doktori tanulmányait a City University of New Yorkon végezte, ahol megismerkedett a részvételi akciókutatás elméletével és gyakorlatával. A Közélet Iskolája társalapítója és igazgatója.

Dósa Mariann szociálpolitikus, PhD fokozatát az Oxfordi Egyetem Társadalompolitika szakán szerezte, ahol azt kutatta, hogy a mai magyar segélyezési rendszer hogyan hat a segélyből élő emberek állampolgárságára. A Közélet Iskolája társalapítója.

Mikor? 2019. december 12.

Hol? Miskolc, pontos helyszín hamarosan

Tudj meg többet a részvételi akciókutatásról: http://www.kozeletiskolaja.hu/page/mi-a-reszveteli-akciokutatas