Stratégiai tervezés kézikönyv bemutató

 “Nagy szabadság tudni, miért dolgozunk” -Bemutatjuk a Közélet Iskolája stratégiai tervezés kézikönyvét önszerveződőcsoportoknak.

 

-        Hogyan haladjon a csoportod hatékonyan a társadalmi céljai felé?

-        Hogyan működjön kiszámíthatóan, kiegyensúlyozottan, demokratikusan a szervezeted?

-         Honnan tudhatod, hogy milyen jövőért dolgoztok és nem csak azt, hogy milyen problémára adtok választ a jelenben?

A stratégiai tervezés segít a szervezeteknek, közös ügyért szerveződő csoportoknak valódi társadalmi változást elérni. A stratégiai működés lényege, hogy a hosszú távú küldetést és célokat tartja szem előtt a csoport, majd ehhez igazítva tervezi és értékeli rendszeresen a tevékenységét. A kézikönyv ennek kialakításához nyújt elméleti keretet és gyakorlati módszereket.

 

Mikor?2021. november 10. (szerda) 17:00-19:00

Hol? Auróra Közösségi Ház (Budapest Auróra utca 11. – akadálymentes helyszín)

Részvétel csak védettségi igazolvánnyal! Az eseményre nem szükséges előre regisztrálni.

 

A Közélet Iskolája 2014 óta több mint 30 mozgalmi és civil szervezettel dolgozott együtt a stratégiai működésük kialakításán, és rendszeresen tartunk stratégiai tervezés képzést önszerveződő csoportok tagjainak. Ezeken a tapasztalatokon alapul a kézikönyv, amit szakértői és civil szervezeti interjúkat is felhasználva építettünk fel.

Várunk mindenkit, aki érdeklődik a stratégiai tervezés iránt, szeretné fejleszteni a szervezete, informális csoportja munkáját. Az eseményen a szerkesztők mutatják be a kézikönyvet , majd lehetőség lesz kipróbálni stratégiai tervezési gyakorlatokat is.

 

A kézikönyv ingyen elvihető, köszönjük, ha adománnyal támogatod a munkánk fenntarthatóságát.

 

A kézikönyvet szerkesztette: Fernengel Ági, Jagodits Eszter, László Loren I Grafika és tördelés: Thury Lili
________________________________

Keress minket bátran, ha kérdésed van! kozeletiskolaja@gmail.com, 0620 957 1610

További programok a Közélet Iskolájától: http://www.kozeletiskolaja.hu/page/aktualis-kurzusok