TANULJ, SZERVEZŐDJ, VÁLTOZTASS! - képzési program aktív közösségeknek és civil szervezeteknek

A Közélet Iskolája új, egy éves képzési programot hirdet aktív közösségek és civil szervezetek számára. A "Tanulj, szerveződj, változtass!" program célja, hogy a társadalmi igazságosságért, valódi demokráciáért, helyi közösségek vagy kisebbségek érdekeiért dolgozó szervezetek tudatosabban, fenntarthatóbban működjenek és nagyobb társadalmi hatást érjenek el a munkájukkal. A program részeként a bekerülő szervezetek részt vesznek a Közélet Iskolája kiválasztott képzésein, amik többek között csoportépítésről, érdekvédelemről, szervezeti kommunikációról és kampányszervezésről szólnak. Emellett személyre szabott konzultációs alkalmakat és szakmai tanácsadást nyújtunk a program résztvevőinek.

Kiknek szól a program?

- Már aktív közösségeknek és civil szervezeteknek (nem kell bejegyzett szervezetnek lennie)

- Olyanok jelentkezését is várjuk, akiknek még nincs működő csoportjuk, de a program ideje alatt szeretnének egy jó ügyért dolgozó csoportot elindítani

- Előnyben részesítjük azokat a csoportokat, akiknek tagjai hátrányos helyzetűek, és akik érdekvédelemmel foglalkoznak

Mit adunk?

- A csoport által választott négy Közélet Iskolájaképzésen garantált részvételi lehetőség (utazási és szállástámogatást biztosítunk igény esetén)

-  Kezdő tanácsadás, ahol segítünk kiválasztani a szervezet számára megfelelő képzéseket

-  Találkozási lehetőség a programban résztvevő többi szervezettel

-  Négy óra szabadon felhasználható szakmai tanácsadás vagy moderálás a Közélet Iskolája munkatársaival

-  Egyéni konzultációs alkalmak a Közélet Iskolája képzőivel

-  Záró beszélgetés a program szervezetre gyakorolt hatásáról

A 2021/22-es tanévre tervezett képzéseink listájáért kattints ide!

Mit várunk?

- Részvétel minimum négy Közélet Iskolája képzésen 2021. szeptember és 2022. június között

- A szervezet legalább három különböző tagja vegyen részt a képzési programban

Jelentkezés és kiválasztás

-  A jelentkezési lap kitöltésével (határidő: szeptember 13.): https://forms.gle/ChmyWNBKYNhDUnt67

- A jelentkezési lapok és lehetséges telefonos egyeztetés alapján szeptember 26. előtt értesítjük a jelentkezőket.

-  A képzési programban 3 szervezetnek lesz lehetősége részt venni. A képzés nem akkreditált, a program elvégzéséről oklevelet kapnak a résztvevők.

Időtartam és várható események

-  A program 2021 szeptembertől 2022 júniusig tart, ezen belül minden szervezet maga osztja be, mikor vesz részt a képzéseken.

-  Első tervező tanácsadás: 2021 szeptember

-  Képzőkkel való konzultáció: elvégzett képzések folytatásaként egyénileg egyeztetve

-  Közélet Iskolája tanácsadás vagy moderálás: minimum 3 képzés elvégzése után egyénileg egyeztetve

-  Féléves közös találkozó az összes szervezet részvételével: 2022 január

-  Záró értékelő beszélgetés: 2021 június

Jelentkezz szeptember 13-ig az oldal alján található jelentkezési lapon vagy ezen a linken: https://forms.gle/ChmyWNBKYNhDUnt67

Kérdéseddel írj a kozeletiskolaja@gmail.com email címre vagy keress minket telefonon 06209571610 (Fernengel Ági).