Vegyük be a Házat! - online filmklub és beszélgetés

knock down the house filmklub
from közéletiskolája on Flickr

A Vegyük be a Házat! (Knock Down the House) című dokumentumfilm négy elszánt női képviselőjelölt alulról szerveződő kampányát követi végig az USA-ban a kongresszusi helyért 2018-ban. Mind a négyen olyan igazságtalanságokat tapasztaltak meg saját bőrükön, amelyek ellen politikusként akarnak küzdeni: kilakoltatás és szegénység, egyenlőtlen egészségügyi ellátás vagy rendőri brutalitás. Másfél órába sűrítve izgulhatjuk végig a kampányuk mélypontjait és sikereit. Vajon van esélyük konzervatív férfi kihívóik ellen?

A vetítést követően arról fogunk magyar aktivistákkal és politikusokkal beszélgetni, hogy milyen tanulságokat vonhatunk le a filmből, hogyan értelmezhető ez a hazai helyzetre és a közelgő választásokra.

A beszélgetés résztvevői

-       Szél Bernadett, független országgyűlési képviselő

-       Hajdú Gergely, az aHang munkatársa

-       Pap Szilárd, a Mérce újságírója

-       Udvarhelyi Tessza, moderátor és a Közélet Iskolája munkatársa

A részvétel ingyenes és nem szükséges előzetesen regisztrálni.

A film 1 óra 26 perces, Rendező: Rachel Lears (2019), további információ: https://knockdownthehouse.com/

Mikor?

2021. január 26. kedd

- 17:00-18.30 online filmvetítés

- 18:45- 20:15 online beszélgetés 

Hogyan lehet megnézni a filmet?

A filmet online felületen fogjuk vetíteni, amihez a linket a Facebook eseményben fogjuk megosztani. A vetítés angol nyelven történik magyar felirattal. Ha esetleg magyar szinkronnal néznéd meg a filmet vagy más nyelven, akkor ezt Netflixen megteheted a beszélgetés előtt bármikor.

Hol lesz a beszélgetés?

A beszélgetést élőben közvetítjük a Közélet Iskolája Facebook-oldalán  és a Facebook eseményben.

Facebook esemény: www.facebook.com/events/315133476505558/

 

Kapcsolat: kozeletiskolaja@gmail.com, www.kozeletiskolaja.hu, 0620 550 1561

A Közélet Iskolája további eseményei: http://www.kozeletiskolaja.hu/page/aktualis-kurzusok