Aktuális / Képzés

Stratégiai tervezés – online képzés a Közélet Iskolájában

„Kedv, szokás és forrás” – ez a három dolog, ami gyakran útját állja egy szervezetben a stratégiai működésnek, azaz annak, hogy a csoport fenntartható módon dolgozzon a közös célért.

A rendszeres stratégiai tervezés abban segít, hogy célirányosan működjön egy szervezet, valódi társadalmi hatást érjen el, ledobja az kiüresedett, már terhes szokásokat, fejlődjön és sikereket érjen el a csoport. Mindez segít abban is, hogy a tagok motiváltak maradjanak.

A jogaid nem védik meg magukat! – online képzés állampolgári jogokról

Mennyire ismered a jogaidat és mennyire tudsz élni velük a gyakorlatban? Ezen a képzésen azokkal a jogokkal ismerkedünk meg, amelyek segítségével érvényt szerezhetsz érdekeidnek és formálhatod közösséged életét. A képzés során, felteheted majd a kérdéseidet és megtudhatod, milyen szervezetekhez fordulhatsz segítségért jogsértés esetén.

Hogyan legyél kampányfőnök? – képzés a Közélet Iskolájában

Ezt a programot közkívánatra hirdettük meg, mivel az önkormányzati választások után sokan kérték, hogy szervezzünk képzést arról, hogy is kell egy sikeres és erős alulról szerveződő kampányt koordinálni. Ha a civil csoportoddal tervezed, hogy indulnátok a választásokon először vagy újra, esetleg az országgyűlési választásokon szeretnél alulról jövő kampány szervezni, akkor jelentkezz te is!

A kétnapos képzésen ilyen kérdésekre keresünk megoldásokat:

-          Hogyan épül fel egy választási kampány?

-          Hogyan lehet támogatói bázist építeni?

-          Hogyan szervezzük és koordináljuk az önkénteseket?

-          Milyen egy jó kommunikációs stratégia?

-          Mit tanulhatunk a sikeres magyar és külföldi kampányokból?

Részvételi akciókutatás – online képzés a Közélet Iskolájában

Hogyan idézhet elő a kutatás valós társadalmi változást? Miként válhatnak kutatóvá olyan emberek, akik sosem jártak egyetemre? Hogyan működik a közösségi alapú kutatás?

Ezen az online képzésen a résztvevők megismerkedhetnek a részvételi akciókutatás (RAK) elméleti és gyakorlati alapjaival, és valós példákat láthatnak arra, hogy ez a módszer hogyan használható társadalmi problémák megoldására, és miként járulhat hozzá ahhoz, a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok tagjai felismerjék az őket érintő rendszerszintű elnyomás okait, és képesek legyenek kiállni magukért. Az képzés végére a résztvevők kidolgozzák kutatási tervüket, melyet akár kiindulópontként használhatnak egy kutatás megvalósításához is.

Az elnyomás arcai - Képzés a társadalmi egyenlőtlenségekről

felhívás képIMG_6526

A közös cselekvés és társadalmi változás előfeltétele, hogy ismerjük a társadalom működését és az egyenlőtlenségek okait. Csak ennek ismeretében tudunk hatékonyan beavatkozni a rendszer működésébe egy igazságosabb társadalomért.

A kétnapos képzésen ilyen kérdésekre keresünk választ:

-          Miért keresünk kevesebbet Magyarországon, mint Nyugat-Európában?

-          Hogyan marad fenn a hátrányos helyzet generációkon keresztül?

-          Hogyan lehet egyszerre munkaerőhiány és munkanélküliség?

-          Hogyan lesznek egyenlőtlenségek a férfiak és nők közötti különbségekből?

-          Milyen szerepet játszik az állam mindezekben?

Hogyan szervezzünk csoportot? – online képzés a Közélet Iskolájában

felhívás kép

Egyedül még senki nem változtatta meg a világot. A társadalmi változásért küzdő szervezetek és mozgalmak alapegysége a közös célért dolgozó, demokratikusan működő csoport. Ezen a képzésünkön megtanulhatod, hogyan szervezz te is ilyen csoportot!

Az online képzésen ilyen kérdésekre keresünk megoldásokat:

-          Hogyan lesz egy jó ötletből közös ügyért dolgozó csoport?

-          Hogyan alakítsunk ki demokratikus csoportműködést, amiben jó dolgozni?

-          Hogyan toborozzunk és tartsunk meg új tagokat?

-          Hogyan légy jó közösségi vezető?

Polgári engedetlenség képzés a Közélet Iskolájában

Sokan hallottak Gandhiról, Rosa Parksról vagy Martin Luther Kingről, mégis kevesen élnek a polgári engedetlenség eszközeivel. Pedig az érdekérvényesítés hagyományos eszközei gyakran elégtelennek bizonyulnak, és számtalan olyan igazságtalanságról tudunk, amellyel szemben akár törvénysértő eszközökkel is szükséges és igazolt fellépnünk.

„Ha valamit is megbántam, az eddigi jó magaviseletem. Miféle ördög bújt belém, hogy ilyen jól viselkedtem?” – írta Thoreau, a polgári engedetlenség politikai filozófiájának klasszikus szerzője. Ha magadra ismersz az idézetben, ez a képzés neked szól!

Szerveződj! társasjáték-vezető képzés Miskolcon

A Szerveződj! társasjáték az érdekvédelem és aktivizmus módszereivel ismerteti meg a résztvevőket játékos módon. A társas célja, hogy a játékos csoport elgondolkozzon azon, hogy milyen eszközökkel tud kiállni saját közössége vagy mások érdekeiért, hogyan lehet hatásosan fellépni, kampányolni, mozgalommá szerveződni és tenni egy igazságosabb világért.

Fotózás és aktivizmus - képzés a Közélet Iskolájában

24191697967_e867a4a79f_b

Nem elég egy jó ügyért küzdeni, meg is kell mutatni azt. És mi lenne hasznosabb erre, mint egy kép, ami többet mond ezer szónál? Ezen a képzésen megismerkedünk a fotózás alapjaival, majd felfedezzük, hogyan használható egy fénykép az ügyünk kommunikációjában. A képzésre szükséged lesz egy olyan eszközre, amivel digitális képet lehet készíteni (mobiltelefon is alkalmas), de ha nem tudsz ilyet hozni magaddal, akkor jelezd a jelentkezési lapon és mi igyekszünk biztosítani.

Szerveződj! társasjáték-vezető képzés

IMG_7876_Fotor