Aktuális / Online

Online kurzus! Nemi szerepek és egyenlőtlenségek

A nemi szerepelvárások és a nemek közötti egyenlőtlenségek mindenütt megjelennek és mindenkire hatással vannak. Korlátozzák a viselkedésünket, önkifejezésünket és az álmainkat is. Ahhoz, hogy meg tudjuk változtatni ezt a mélyen rögzült munkamegosztást és szokásrendszert, először alaposan meg kell értenünk a hozzá kapcsolódó társadalmi folyamatok működését.

Csatlakozz hozzánk egy kilenc napos folyamatra és gondolkodjunk közösen ilyen kérdésekről:

-          Hogyan lesznek biológiai különbségekből társadalmi egyenlőtlenségek? És mit lehet tenni a változásért?

-          Mi az a jóindulatú szexizmus vagy az üvegplafon?

-          Miért nem marad otthon a több apuka a gyerekével? Miért csak 11% a női képviselők aránya?

-          A jelenlegi járványhelyzet hogyan hat különbözően a férfiakra és nőkre?

Hogyan szervezzünk csoportot? – online képzés a Közélet Iskolájában

_ITT0200

Egyedül még senki nem változtatta meg a világot. A társadalmi változásért küzdő szervezetek és mozgalmak alapegysége a közös célért dolgozó, demokratikusan működő csoport. Ezen a képzésünkön megtanulhatod, hogyan szervezz te is ilyen csoportot!

A képzésen ilyen kérdésekre keresünk megoldásokat:

-          Hogyan lesz egy jó ötletből közös ügyért dolgozó csoport?

-          Hogyan alakítsunk ki demokratikus csoportműködést, amiben jó dolgozni?

-          Hogyan toborozzunk és tartsunk meg új tagokat?

-          Hogyan légy jó közösségi vezető?

Newest Newer