Felszabadítás pedagógiája - képzés a Közélet Iskolájában

47094355904_43144a9d47_k_Fotor
from közéletiskolája on Flickr

A Közélet Iskolája pedagógiai módszertana a rendszerkritikus társadalomelméletet ötvözi az alulról szerveződő mozgalmak módszereivel. Ez az egyenlőségre törekvő pedagógiai filozófia tekintetbe veszi a társadalomban uralkodó alá-fölérendeltségi viszonyokat és igyekszik megváltoztatni azokat. A kritikai pedagógia főként nem–formális pedagógiai módszereket használ, az oktató és a résztvevő partnerségén alapul és demokratikus tanulási folyamattal dolgozik. A hat nap folyamán a résztvevők egyre nagyobb teret kapnak, hogy saját módszereiket és témáikat hozzák be a csoportmunkába.

A háromszor két napos képzésen a következő témákat dolgozzuk fel közösen:

-          Társadalmi egyenlőtlenségek, politikai részvétel és ezek oktatása

-          Részvételi akciókutatás, Fórum Színház és további interaktív részvételi módszerek

-          Példák a kritikai pedagógia alkalmazására Magyarországon és világszerte

-          Hogyan tudják a résztvevők gyakorlatban alkalmazni a tanultakat?

Miért gyere el?

-          Gyakorlatban tapasztalt képzők

-          Interaktív, változatos módszerek, melyeket te is elsajátíthatsz

-          Elméleti tudás és pedagógiai gyakorlat egyensúlya

-          Sokszínű, befogadó és tenni akaró csoport

A képzés résztvevőinek a három péntek-szombati kétnapos alkalom között meg kell valósítania egy tanítási gyakorlatot, aminek megtervezésében segítséget nyújtunk.

„Támogató, inspiráló, képessé tevő, biztonságos, hasznos, időt és teret adó folyamat volt.” - egy korábbi résztvevő

Kiket várunk? Olyan pedagógusokat, képzőket, önkénteseket, aktivistákat vagy a közösségi munka iránt érdeklődő embereket várunk, akik a társadalmi igazságosságért, a valódi demokráciáért, a környezet védelméért, a helyi lakosok vagy munkavállalók jogaiért vagy bármely kisebbségi csoport érdekeiért dolgoznak. Előnyben részesülnek azok, akik maguk is valamelyik hátrányos helyzetű csoport tagjai, illetve ha a pedagógiai munkát egy már meglévő csoportjukban tudják megvalósítani.

Mikor?

2020. március 6-7. (péntek-szombat) 10-18 óra

2020. április 3-4. (péntek-szombat) 10-18 óra

2020. május 8-9. (péntek-szombat) 10-18 óra

Hol? Auróra közösségi ház (Budapest 1084 Auróra utca 11.)

Jelentkezés és további információ az itt található űrlapon 2020. február 16-ig. 

Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/491116178172367/

A képzést tartják:

Végh Panni kulturális antropológusként, tanárként végzett, trénerként dolgozik az Artemisszió Alapítványnál, főként alkalmazott művészeti programokban.

Udvarhelyi Tessza: Kulturális antropológus és környezetpszichológus, a Közélet Iskolája alapítója. Közel 20 éve dolgozik civil szervezetekkel és társadalmi mozgalmakkal. Tréneri tapasztalatát az Artemisszió Alapítványban, aktivista és érdekvédelmi tapasztalatait pedig A Város Mindenkié csoportban szerezte.

A képzésen a részvétel ingyenes, de ha be tudod fizetni a 40.000 Ft/fő részvételi díjat vagy annak egy részét, hozzájárulsz ahhoz, hogy a képzéseink hosszú távon is mindenki számára elérhetőek legyenek. A képzés alatt ebédet, valamint szükség esetén gyermekfelügyeletet utazási támogatást és szállást is biztosítunk. A képzés helyszíne fizikailag akadálymentesített.

Kapcsolat: www.kozeletiskolaja.hu, kozeletiskolaja@gmail.com, 0620-381-8996 (Udvarhelyi Tessza)