Ez a bejegyzés részlet a Közélet Iskolája online találkozószervezési kézikönyvéből

• Thinglink: Egy általunk feltöltött képre rakhatunk kattintható linkeket, szöveget, videót, zenét is. Különösen hasznos tudásátadásra és tudás rendszerezésére.

• Canva: Ingyenes képszerkesztő program sok készen használható sablonnal.

• Miro: Jegyzetelő felület nagyon szép színvilággal, sokféle opcióval és sablonnal. Egyszerű megbeszélések jegyzetelésére és többnapos stratégiázások vezetésére is alkalmas.

• Kahoot: Népszerű kvízkészítő felület, számítógépről és telefonról is játszható feleletválasztós kvízekkel.

• Learningapps: Egy olyan felület, ahol nagyon sokféle egyszerű kis játékot tudunk létrehozni, amelyeknek van helyes megoldása. Többek között elérhető feladat az idővonal, csoportosítás, párkereső, kirakó, kvíz, akasztófa, keresztrejtvény  vagy becslés.

• A döntéshozást segítő felületeket lásd itt.

Ez a cikk egy kéziköny részlete. A teljes kiadványért kattints ide:

Hogyan beszélgessünk jól a online térben? – Kézikönyv online találkozók szervezéséhez és moderálásához