Nyelvtöröttek – olvasókör az oktatási egyenlőtlenségekről

A Közélet Iskolája önkéntesei által szervezett interaktív online olvasókör során arról beszélgetünk, hogy nyelvi és kulturális szempontból mennyire befogadó az iskola.
Könnyen érthető szövegek alapján beszélgetünk a következőkről:
► Mit üzen a tananyag és az oktatás nyelvezete?
► Mitől függ, hogy egy gyerek hogyan boldogul az iskolában?
► Milyen hátterű diákok vannak összehangban az iskola kultúrájával, és mi történik a többiekkel?
► Ki és mit tehet azért, hogy az oktatás ne csak tovább növelje a társadalmi szakadékot?
Kiket várunk?
Mindenkit, akit érdekel a téma, és szeretne többet megtudni az oktatási egyenlőtlenségekről és az ezt meghatározó hatalmi viszonyokról. Előnyben részesülnek azok, akiknek korábban nem volt lehetősége ezekről a témákról tanulni.
Hogyan készülj?

Nem kell előre olvasnod! A szöveket a helyszínen olvassuk el közösen, majd kiscsoportos és közös beszélgetések során dolgozzuk fel.
Hol? Online Zoom találkozókon tartjuk a képzést, amihez a résztvevőknek kamerával és mikrofonnal ellátott telefonra vagy számítógépre és stabil internetkapcsolatra van szükségük. Az olvasókörre bekerült résztvevők emailben megkapják a linket.
Mikor? május 4. (kedd) 17:30-20:30
►►► Jelentkezz ide kattintva vagy az oldal alján található jelentkezési lapon április 29-ig!
A programot Forgács Irén és Varga Attila, a Közélet Iskolája önkéntesei tartják.
Kapcsolat: www.kozeletiskolaja.hu, kozeletiskolaja@gmail.com, 06305629113