Válság és szolidaritás az oktatásban – online beszélgetés a Közélet Iskolájában

tabla2
from közéletiskolája on Flickr

A járvány okozta átalakulások hatalmas mértékben érintették az oktatást, és ez által emberek millióit: otthonról dolgozó tanárok, kilakoltatott kollégisták, bizonytalan érettségizők, digitális eszközöket nélkülöző gyerekek, leterhelt szülők. A beszélgetésből megtudhatod, hogy mi jelenti jelenleg a legnagyobb kihívást országszerte, és milyen szolidaritási szerveződések indultak el, hogy megoldást találjanak a válsághelyzetre. Kiderül az is, hogy hogyan lehet a segítségnyújtásba becsatlakozni és mi lenne jelenleg az állam és mi az önszerveződő csoportok és érdekvédők feladata.

Meghívott vendégeink:

·         Szarka Alexandra - Ablak a padra kampány

·         Csernó Tibor – Hallgatói Szakszervezet

·        További vendégek hamarosan...

Mikor? 2020. április 28. (kedd) 18:30-20:00

Hol? Online, a linket a facebook eseményben fogjuk közzétenni

Facebook eseményhttps://www.facebook.com/events/2908564122575503/

Az esemény bárki számára nyitott és nem szükséges előre regisztrálni. A beszélgetést lehet csak hallgatni is, de lehetőség lesz hozzászólni és kérdéseket is feltenni.  

Az eseménysorozat következő része:

2020. május 11. 18:30 Szegénység a koronavírus idején – online beszélgetés a Közélet Iskolájában

Ezekben a beszélgetésekben a válság társadalmi hatásait járjuk körbe, különös tekintettel a sérülékeny csoportokra. Az a célunk, hogy felderítsük az aktív alulról szerveződő segítő és érdekvédelmi kezdeményezéseket és hangot adjunk nekik.

A Közélet Iskolája további online képzéseit és programjait itt éred el: www.kozeletiskolaja.hu/page/aktualis-kurzusok